Asil Grup: “Parkurda sayesinde iş ilanlarına hızla tedarikçi buluyoruz”

0
1239

Asil Grup Satın Alma  Müdürü Faruk Keskin: “Parkurda sayesinde yayınladığımız iş ilanlarına hızla tedarikçi buluyor ve üretim kapasitemizi -daha uygun maliyetlerde-katlayarak büyütüyoruz”

1- Asil Grup olarak müşterilerinize sunduğunuz spesifik teknoloji nedir? Bu teknoloji ve uygulama, hangi üretim ortamında ve biçiminde kullanılıyor?

Asil Grup Makine olarak müşterilerimize, daha hızlı üretim yapma olanağı, kalitesi yüksek ürünler üretebilme ve işçi gücünü azaltıp kar marjı yüksek işler yapabilmesini sağlayabilen Full otomatik Dikiş makineleri sunmaktayız.

Kullanılan üretim alanlarından en büyüğü tekstil sektörü olmakla beraber, beraberinde tüm giyim alanlarında aktif şekilde kullanılmaktadır. Çoğunlukla Kot kumaşı üzerine üretim yapılan giyim sektöründe tercih konusunda akla gelen ilk isimlerdeniz.

2- com ile ne zaman ve nasıl tanıştınız? Firmanıza sağladığı fayda hakkında neler söylersiniz?

Parkurda ile tanışalı 1 seneye yakın bir zaman dilimi geçti. Parkurda sayesinde tedarikçi sayımızı %50’den fazla arttırdık. Tedarikçi sayımızın artması ve imalatımızın hızlanması açısından parkurda.com’un bize çok büyük katkısı oldu. Öncelikle taleplerimizi karşılayabilen yeni tedarikçi firmaları bulma konusunda çok büyük kolaylık yaşıyoruz. Diğer yandan, fiyat teklifi alma ve bütçemize uygun fiyatları bulma süreçleri hızlandığından üretimde de kapasiteyi arttırdık.

 

3- Yaşadığımız pandemi dönemi ve geleceğin dijital dünyasını düşündüğünüzde parkurda.com firmanız için ne ifade ediyor?

Parkurda geleceğin dijital dünyası için şimdiden yapılmaya başlanmış olan sonra derece mükemmel bir tedarikçi ve müşteri ağı olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor. Hızlı tedarikçi ve uygun fiyat teklifleri bulduğumuz için yedek parça üretimi ile ilgili rakiplerimizle rekabet noktasında avantajlı hale de geldik. Üretim maliyetlerimiz de düşüş yaşıyoruz. Parkurda sayesinde karşılıklı olarak büyüyen birçok işletme tek bir platformda buluşuyor.

 4- Bu platform üzerinden gerçekleştirdiğiniz ilan yayınlama süreci ve anlaşma deneyiminizi bizimle paylaşır mısınız?

Parkurda platformunu kullanmaya başladığım zamandan bu yana yayınlamış olduğum ilanların onaylanma sürecinin 3 veya 4 günü geçmediğini ve çok hızlı bir şekilde parçalarımızı imalata geçirebildiğimizi gördüm. Üretimi için anlaştığımız firmalar ile gizlilik beyanını belirten standart üretim sözleşmemizi karşılıklı olarak imzalayarak üretim ağımıza yeni bir Tedarikçi daha eklemiş oluyoruz.

Yorum Yap